freetekno

texts-linx-reportz »

Short tekno movie »

23-06-2008 ::: Aktualně Kultura jinak připravuje ve spolupráci s Alianci 23 a DP zajímavý komponovaný večer na téma freetekno a diy kultury. Projekce proběhne 23. 6. 2008 od 20.45, vstup 80,- Kč (možná rezervace lístků přes system Kina Světozor.)

www.kulturajinak.com/index.php?web=2&mai...

Techno scéna a rave kultura zapustila v naší zemi pevné kořínky užna počátku 90. let. Postupem času se s z ní vyvinul nepřehlédnutelný fenomén s enormním vlivem na alternativě laděnou část mladé generace. Kvůli brutálnímu zásahu na Czechteku se však z undergroundového fenoménu stala politická kauza a nakonec téměř mainstreamová záležitost, jak ukázal zřejmě poslední Cztechtek, který se uskutečnil po dohodě se státní správou ve vojenském výcvikovém prostoru na Doupově.

Avšak kreativita techno scény se neomezuje pouze na hudbu a taneční party, ale expandovala také do prostoru grafického designu ve formě obalů desek, triček, plakátů a dalších vizuálů. Tento večer Dokumentárního pondělí je věnovaný dalšímu vizuálnímu projevu technoscény, kterou představuje médium filmové a fotografické tvorby. V průběhu večera promítneme blok dokumentárních filmů autorů spjatých stouto subkulturou – od diplomové práce na téma freetekno přes pouliční DIY karneval až po sestřih z divadelní hry inspirované Czechtekem.