freetekno

texts-linx-reportz »

11.10.2008 se uskuteční pátý DIY Karneval »

06-10-2008 ::: ... tentokrát na podporu iniciativy "Freedom not fear".

http://freedom-not-fear.cz/


diy.freetekno.cz

Jistě jste zaznamenali tendenci k "utahování obojků" všem z normy vybočujícím aktivitám v městském prostoru v ČR obecně a Praze obzvláště: zákaz pití alkoholu na veřejnosti, zákaz pohybu psů bez vodítek, chystaný "akční plán" magistrátu zaměřený na vytlačení bezdomovců z ulic, rozšiřující se špiclování pomocí kamer, chystaná čipová "karta pražana" atd.

Tváří tvář celosvětovému trendu směřujícímu k větší represi vzniká otevřená platforma pro všechny, kteří chtějí dát úřadům i politikům najevo, že nesouhlasí s jejich představou, že svět patří pouze "normalizovaným občanům".

Karneval coby protestní průvod se uskuteční 11. října 2008 (čas, místo i trasa budou upřesněny). V rámci protestu by se měly uskutečnit i další akce. Během festivalu Freeze Fest - Kultura jinak (3.-5.10.08 Milovice) proběhne například předkarnevalový workshop výroby masek.

Karneval bude jako vždy otevřený, nicméně pokud se chcete zúčastnit, ozvěte se nám, ať můzem lépe koordinovat. Šiřte tuto informaci dál.

Tato výzva se netýká pouze soudsystémů, ale především všech kreativních jedinců, pouličních performerů, neziskovek i dalších iniciativ. Týká se všech, kterým vadí narůstající šmírování a nepřiměřená represe a chtějí vyjádřit svůj nesouhlas s těmito praktikami.