freetekno

texts-linx-reportz »

Výzva z Francie »

10-09-2004 :::

nuitdesmeutes.ouvaton.org/index.php?newl...

„Noc vlčích smeček“ 30.10.2004 - noc překvapivých parties ve Francii a všude jinde.

Připomeňme si výročí 10 let po „Criminal Justice Act“ v Anglii a „Loi Marianni“ ve Francii!
Budou nás tisíce, v malých skupinách, jako vlčí smečky, veřejně odsoudíme všechny represivní zákony!

Náš protest proti „Criminal Justice Act“ bude kulturní, muzikální, veselý a kreativní!
Protože omezování občanských svobod ve jménu bezpečnosti je boj proti svobodnému myšlení!
Protože svoboda není závislá na represi a kapitalistické ekonomice!
Protože o této výjimečné noci bude šedivá nudnost a bezpečnost našeho každodenního života nahrazena naší veselou utopií!

„My, milovníci elektronické muziky, jsme nuceni bránit se proti politice „tvrdé ruky“ prováděné všemi vládami, které byly konfrontovány se svobodnou, nekonformní kulturou, nejen v Anglii a Francii.

Dlouhou dobu jsme se tlaku vyvíjenému vládami a represivními složkami bránili tak, že jsme organizovali velké párty (teknivaly) abychom ukázali životaschopnost a mírumilovnost naší kultury zástupcům oficiální politiky a většinové společnosti (včetně médií) a taky proto abychom byli silní proti policejním silám. Toto se ale ukázalo jako neúčinné.

V současnosti ale ve Francii došla situace tak daleko, že je možno dělat pouze tyto velké, legální parties, které jsou organizované ve spolupráci s místními uřady, anoncovány v médiích a které v konečném důsledku přinášejí jenom další problémy. Na druhé straně už není možno dělat malé privátní parties organizované v opuštěných lokalitách, dokonce i když množství návštěvníků nepřekročí hranici povolenou zákonem (250 lidí).

Po mnoha vyjednáváních se státními orgány, která jsme vedli od roku 2001, jsme dospěli do situace, kdy tím, že jsme se podvolili státnímu nátlaku prakticky zmizely malé párties a s tím velká část free DIY scény. Toto není problém Francie nebo Anglie ale celé Evropy a všech svobodně myslících lidí na celém světě.

Tím, že jsme si vybrali tuto formu „undergroundové“ akce nechceme ani provokovat reakční policejní síly, ani protestovat proti teknivalům. Chceme pouze na jednu noc udělat hodně malých, radostných párties všude po Francii i jinde. Toto není nic proti legálním parties, ale spíš upozornění pro stát aby respektoval zákony. Organizujeme pouze hudební a umělecké akce, bez jakékoliv propagace, protože pro nás nenápadnost je životním stylem, stejně jako předávání informací ústně.

Naše párty jsou legální, ačkoliv se tak státní orgány nedomnívají, protože:
- málokdy je na párty víc jak 250 lidí
- párty nejsou rizikem pro zdraví návštěvníků nebo okolí, máme dlouholeté zkušenosti s udržováním hygienických a bezpečnostních standardů
- organizujeme párty jako soukromé osoby a často je financujeme z vlastních zdrojů (pracovní výdělky, úspory atd.), což je naprosto legální
- naše párty nejsou nebezpečím pro veřejný pořádek, vybíráme místa kde nerušíme nikoho. Respektujeme zemi na které párty děláme: často je čistší když odjíždíme než když jsme přijeli.
- organizujeme párty na místech, kde nikoho neruší a tím striktně respektujeme zákon

I přesto se orgány veřejné správy a policie domnívají, že jsme „zdravotní a bezpečnostní problém“ a snaží se nás zbavit všemi prostředky. Často se stává že policie sama překračuje zákon a omezuje naše občanské svobody nevybíravými způsoby. Jako občané tohoto státu a daňoví poplatníci vyžadujeme solidní, nestranné a zákonné jednání od policejních orgánů.

Proto jsme se rozhodli svolat všechny svobodně myslíci lidi, soundsystémy, divadelní a žonglérské skupiny, hudební skupiny a všechny posluchače alternativní hudby na tuto noc, 30.10.2004 abychom ukázali naší mírumilovnou sílu a soudržnost. Aby zůstala zachovaná legalita této akce a abychom zabránili jejímu zneužití oficiálními médii, musíme zachovávat tato pravidla:

- Neorganizujte párty větší než 250 lidí: svolejte pouze malé, poloprivátní párties, pozvěte jenom lidi kterým na této věci záleží, své nejbližší a nejdražší.
- Nedělejte párty příliš hlučnou, není účelem ukázat že máte XX kilowattů zvuku, ale ukázat že držíme pohromadě
- Podporujte hudební rozmanitost! Vyhněte se slovu „pouze“ (např. pouze hardtek, nebo pouze oldschool acid tekno), buďte vynalézaví a nebojte se rozumného rizika!“

TOGETHER WE STAND, DIVIDED WE FALL!