freetekno

texts-linx-reportz »

Cztek 05 vs. policie čr »

29-07-2005 ::: Pozemek, na kterém se koná czechtek 2005, je řádně pronajat od soukromého majitele. Policie ČR přesto srdnatě vytáhla do boje proti jeho konání nedbaje etických norem a evidentně ani zákonů.

1. dezinformace
Policie ČR lže, tvrdí-li, že majitel pozemku souhlas s konáním czechteku odvolal. Absurdní je rovněž její tvrzení o neexistenci přístupové cesty k pozemku - umožnění přístupu k vlastním pozemkům je garantováno zákonem ve smyslu §34 zákona o obcích.

2. omezování svobod občanů
Policie ČR od 4h ráno ( 29.7. ) blokuje výjezd z dálnice D5 na Tachovsku. Toto omezení, které zablokovalo průjezd směrem na Rozvadov, postihuje jednak příjíždějící účastníky czechteku, ale také ostatní občany, kteří cestují po dálnici do Rozvadova.
Lidé stojící v kilometry dlouhé koloně aut jsou vystaveni rekordně vysokým teplotám, hrozí dehydratace, situace na dálnici ztěžuje přístup zdravotníků.

3. presumpce viny
Prostý fakt, že účastníci czechteku pojí vlastní způsob života, poslouchají menšinovou hudbu a mají rozpoznatelné oblečení, Policii ČR dle jejího názoru opravňuje k nákladným preventivním akcím a to v okamžiku, kdy nebyl spáchán žádný trestný čin.
Nehlědě na to, že aktivity, proti nimž jsou tyto poplatníky hrazené manévry vedeny, představují zhruba stejné veřejné ohrožení, jako festival Summer Of Love nebo HipHop Camp.