freetekno

texts-linx-reportz »

Je týden po nechvalně známé akci CzechTek 2005 »

09-08-2005 ::: převzato z policejnistat.cz
autor: SRNA


www2.policejnistat.cz/Informujeme/Nazory...

Drazí občané ČR ,
je týden po nechvalně známé akci CzechTek 2005. Jako každý rok, tak i ten dosavadní byly problémy...

Organizátoři, snad poučeni z minulé doby ovšem pokročili a postarali se o právní dokumentaci dokazující, že majetek ( soukromý pozemek ) mají opravdu řádně pronajatý a to k příležitosti konání největší akce elektronické hudby v ČR. Další důkaz o snaze organizátorů je zajištění pitné vody a mobilních toalet z hygienických důvodů. Ovšem co je to platné. Ani taková snaha nevyvolá v očích určitých lidí jiný názor na posluchače elektronické hudby ( dále jen technaři ). To se pak není čemu divit, když v pocitu naprosté zaujatosti vůči těmto lidem vydá Policie před samotným konáním CzechTeku 2005 výrok, že se budou se všech sil snažit o zamezení konání akce. Možnost, že to lze provést letošní rok pouze protiprávně na něčí dá se říci zakázku z důvodu absolutního organizátorského souladu se zákony ČR o provozování akcí ( obecně ) určitě nečekali a ani tomu nevěřili. Proto dopadl letošní ročník tak jak dopadl.

HISTORIE:
Pátek 29.07.2005, místo konání letošní akce CzechTek je známé. Pozemek pana Constantina Pleskyho, pronajatý panu Václavu Šroubovi, jakož i dalším blíže nespecifikovaným osobám, určeným dle uvážení pana Šrouba k opakovanému a neomezenému přístupu a pobytu na pozemek za účelem soukromé oslavy ukončení první poloviny letních prázdnin – srazu posluchačů elektronické hudby. Od 29.07.2005 – do 05.08.2005.
Smlouva je na internetové adrese - http://imgs.idnes.cz/oprilohy/infografika/technoparty/smlouva1.htm . Pozemek se nachází u obce Mlýnec na Tachovsku vedle dálnice D5. Tuto informaci se dozvěděly i naše nejlépe placené státní organizace. Rozhodně nelenily, pouze večer se podařilo pár systémům a technařům dostat na svůj pronajatý pozemek.
Ráno to už bylo nemožné - policie totiž zablokovala jak sjezd z dálnice, tak cestu na pozemek konané párty (http://i.cn.cz/1123166276_cr_policie_hudba_techno_czechtek_6211.gif ). Důvod? Akce se koná nelegálně a v naší svobodné zemi není možná. Nikdo se nezeptal: "Máte povolení?" Ani po následném předání uzavřené smlouvy mezi Pleskym a Šroubem o legálním konání akce se policie nedala přesvědčit a zaslepená zaujatostí a důležitostí akce vymyslela tvrzení, že na Tachovské stanici leží potvrzení o tom, že pan Plesky ze smlouvy vypověděl z důvodu nevědomosti, že se jedná o akci typu CzechTek. Myslel si, že se bude konat oslava narozenin s účastností max. 100 lidí. Naše policie se tímto dopustila hrubého a naprosto zoufalého přestupku. Sám jsem se divil, jak to mohla udělat když měli před očima smlouvu v níž je uvedeno o jakou akci jde a počet osob je neurčen. Jasný důkaz. Policie lhala. Lhala tak dlouho, dokud se nepodařilo sehnat pana Pleskyho, který prohlásil, že jasně věděl o jakou akci jde i to, že počet osob je neurčen. Prohlásil také, že smlouvu s panem Šroubem neodvolal. Druhý důkaz. Policie lhala. Výpověď pana Pleskyho je i zaznamenána na kamerou, tudíž nevyvratitelná.
Policie musí jednat nebo zklamat. Nastupuje nová lež. Na váš soukromý pozemek nevede žádná přístupová cesta a majitelé si nepřejí přejezd přes jejich pozemky. Situace: CzechTek 2005 pokračuje, technářům nezbývá nic jiného, než se dostavit pěšky. Nic náročného. Ovšem jak to je s těmi přístupovými cestami? Tenhle důkaz jsem vytáhl na internetových stránkách Právo.
PRAHA - Cesta k pozemku, který si pronajali účastníci technoparty CzechTek, byla veřejně přístupná. Vlastníkům komunikace totiž chybí rozhodnutí o jejím omezení, píše sobotní Právo. Dálniční přivaděč v Mlýnci na Tachovsku policie minulý týden zablokovala, aby zamezila účastníkům technoparty vstoupit do pronajaté lokality.
"K pozemku žádné cesty nevedly... měli si zajistit přístup na pronajatý pozemek," uvedl na pondělní tiskové konferenci v Praze náměstek policejního prezidenta Vladislav Husák. Jeho slova ale vyvrátil právník Roman Kočí z odboru dopravy a silničního hospodářství Plzeňského kraje.
"Pokud na tuto cestu nebyl rozhodnutím vlastníků omezen přístup, jde o komunikaci, po které se může jezdit" řekl Právu Kočí. Rozhodnutí měl vydat Silničně-správní úřad v Přimdě. "Nepokládali jsme to za nutné," připustil starosta Přimdy Ján Sopko.
Policie se Právu odmítla vyjádřit, proč účastníkům zakázala na cestu vjet. Okolnostmi kolem policejního zákazu vstupu na veřejnou cestu se už zabývá Okresní státní zastupitelství pro Plzeň-město.
Cesta zčásti patří Městskému úřadu v Přimdě, fyzickým osobám, Lesům ČR, Pozemkovému fondu ČR. Poslední úsek patří Ital Investu. Kromě této firmy všichni majitelé tvrdí, že nedali technařům souhlas, aby komunikaci využívali. "Vlastníci nemusejí souhlasit, aby cestu užíval i někdo jiný. Ať ale chrání své zájmy podle zákona, to znamená, ať nejdřív vydají rozhodnutí o omezení přístupu. V případě, že má komunikace více vlastníků, musejí souhlas vyslovit všichni majitelé," uvedl Kočí.

Policie opět lhala. Policie policie !!! Neuvěřitelné, co dokáže naprostá zaujatost. Myslet si, že to nevyjde na světlo, nebo že se na to zapomene. Skandální. Ostudné. Nepromyšlené. Máme dva důkazy o vině policie její svévolnosti.
Její nespravedlnosti a šikaně odlišné kultůry.

Proč to všechno vůbec? Párty se koná legálně. Nikdo si vysloveně nepřeje nebo spíš nestěžuje na párty. Nikdo krom policie - ta neustále hledá důvod k ukončení probíhající akce. Proč? Proč?

Můj názor je, že policie samotná byla ovládána, propůjčená a natěšena na získání nových zkušeností při, dá se říci, cvičení na mladých a středně starých lidech, nejen svých občanů, ale i cizinců, a to celkem 3x. Dvakrát ve dne a jednou v noci. Dostupné informace na stránkách:
http://zpravy.idnes.cz/prilohy.asp?r=prilohy&c=A050801_131133_domaci_kot
http://www.policejnistat.cz/
http://novyden.atlas.cz/hledani/?dotaz=CzechTek
http://czechtek.bloguje.cz/
http://sweb.cz/propepu/cztk.htm
a jiné…

Na výše uvedených stránkách máte k dispozici velké množství video záznamů, fotek a výpovědí z uskutečněných policejních zásahů na technaře. Můžete sami posoudit, jestli bylo nutné použití takové síly jako je vodní dělo, slzný a nervový plyn, obušek a několikanásobná převaha jak vybavení, tak počtu na smolaře technaře, kteří se dostali pod drezůru policejních mlátiček i bezdůvodně.

Samozřejmě nesouhlasím s technáři, kteří se nechali unést vztekem stejně jako policie svou zaujatostí a házeli po příslušnících skleněné lahve, klacky, kameny a dávali jim podklady k útoku. Stejně tak nesouhlasím s údajným cizincem, který najel do policistů svou dodávkou. Není to nutné. Zaslouží si, aby je policie slušně zatkla, naložila do auta, sepsala protokol a předala popř. soudu. Nebylo nutné na jednoho polonahého technaře většinou pět-sedm policistů, kteří se snad neučili nasazovat želízka, ale zadrženého co nejvíce fyzicky poškodit a zranit. Za doprovodu mnoha policejních nadávek. Taky nebylo nutné zatýkat zmíněného cizince, několik minut s vytaženou jednou a na srdce namířenou zbraní. Nestačilo použít to, co se policie učí - složit na zem, nasadit želízka, posadit do auta… muselo se nadávat, kopat a používat pendrek či zbraň. V danou situaci nemuselo a dokonce ani nesmělo podle zákonů. Takže policie zase porušila zákon. Důkazy: natočené na videu, nevyvratitelné. ( někdy nepříjemné )

Nicméně je týden po zásahu policie. Louka uklizena, veřejnost pobouřena. Po celé republice probíhají protestní akce.
Z naprosto správného řešení policejní akce je přesvědčen Gross, ministr Bublan a předseda Paroubek. Za nesprávné a neadekvátní proběhnutí zásahu pan prezident Klaus, někteří umělci, občané České Republiky a především poškození. Co by taky ne, důkazního materiálu je dost. Přesto se nic neděje. Sám prezident si stěžuje, že týden po podání žádosti o vysvětlení se mu nic nedostalo. Hlavě státu. Kde žijeme? Tohle není svoboda.

Proto žádám všechny, kteří věří, že vyhrajeme a ví, že bojují za dobrou věc, vydržte!!!
Proto žádám všechny, ukazujte pravdu na světlo těm, kteří jsou připraveni ji znát!!!

Nakonec jsem vám připravil pár internetových adres a emailů:

http://wtd.vlada.cz/tiskove/tiskove_projevy.htm - projevy, rozhovory členů vlády
http://wtd.vlada.cz/tiskove/tiskove_aviza.htm - avíza , tiskové správy
http://wtd.vlada.cz/tiskove/tiskove_programy.htm - programy členů vlády
http://wtd.vlada.cz/adresar/adresar.htm - adresář

S pozdravem SRNA